Решите уравнение:

а) 15 х-8 х=21;

б) 2 х+4 х=30;

в) 4 у+2 у-у=20;

г) 7 у+у-2 у=24;

д) 3 х-х=12;

е) х+8 х=72.

+3
Ответы (2)
  1. 9 сентября, 16:08
    0
    А) х=7

    б) х=5

    в) у=4

    г) у=4

    д) х=6

    е) х=8
  2. 9 сентября, 18:55
    0
    А) 15 х-8 х=21

    7 х=21

    х=3

    б) 2 х+4 х=30

    6 х=30

    х=5

    в) 4 у+2 у-у=20

    5 у=209

    у=5

    г) 7 у+у-2 у=24

    6 у=24

    у=4

    д) 3 х-х=12

    2 х=12

    х=6

    ж) х+8 х=72

    9 х=72

    х=8