Упростите выражения 9,4 х + (2 х-11 3/4 у) - 3 5/9 у; 2 1/6 х - (7 х-1 3/4 у) + 2 1/4 у; 3,5 х+6 1/4 х-7 у) - 7 у

+2
Ответы (1)
  1. 17 июля, 03:40
    0
    1) 11.4x+2x-11 3/4y-3 5/9y=11,4x-11 3/4y-3 5/9y=11.4x-15 11/36y 2) - 4 5/6x+1 3/4y+2 1/4y=-4 5/6x+4y 3) 3.5x+6 1/4x-7y-7y=9 3/4x-7y-7y=9 3/4x-14y