Если 1/5 + 1/7 + 1/11 + 1/13 = a, то чему равно 4/5 + 6/7 + 10/11 + 12/13?

+3
Ответы (1)
  1. 1 ноября, 17:22
    0
    4/5=1-1/5. 6/7=1-1/7. 10/11=1-1/11. 12/13=1-1/13.

    4/5 + 6/7 + 10/11 + 12/13=

    1-1/5+1-1/7+1-1/11+1-1/13=

    4 - (1/5+1/7+1/11+1/13) = 4-а.