Разложите на множители многочлен:

ab+3ac-2b-6c

+4
Ответы (1)
  1. 14 февраля, 10:13
    0
    Ab+3ac-2b-6c=a (b+3c) - 2 (b+3c) = (a-2) (b+3c)