Упростите выражение:

-2 (y-a-3) - 2 (4+a)

0,25 (a+16) + 3 (b+1/3) тоисть одна третья

дробь

+1
Ответы (1)
  1. 25 апреля, 22:44
    0
    -2 (у-а-3) - 2 (4+а) = - 2 у+2 а+6-8-2 а=-2 у-2=-2 (у+1)

    0,25 (а+16) + 3 (b+1/3) = 1/4a+4+3b+1=1/4a+3b+5