0, 4 а - 5 при а = 12

+2
Ответы (2)
  1. 18 апреля, 21:52
    0
    0,4*12-5=4,8-5=-0,2 ...
  2. 18 апреля, 21:53
    0
    0, 4 а - 5

    при а = 12

    0,4*12-5=4,8-5=-0,2

    ответ : - 0,2