5 1/3:6 2/5 + (12:3 3/5-2/3) * 2/3+7 2/5

+3
Ответы (1)
  1. 23 марта, 09:33
    0
    1) 12:3=4 2) 3/5-2/3=15/15-10/15=5/15 3) 2/5+5/15=20/10+50/10=70/10=7 4) 51/3:6=51/5 5) 7•2/3=7•67=9,57 6) 9,5+72,5=82,10 Ответ: 82,10