Разложите на множетели a) 4a^3b-9ab^3 в) 4a^2-4ab-b^2

+4
Ответы (1)
  1. 17 января, 07:33
    0
    4a^3b-9ab^3=ab (4a^2-9b^2) = an (2a-3b) (2a+3b)