Помогите (1 3/5+1,8) * 1/2 (5,4-2 1/3+0,25) * 0,12 (7,6-4 3/4) : 1.9

+4
Ответы (1)
  1. 22 мая, 03:09
    0
    1) 1 3/5=1,6; 1,6+1,8=3,4.

    1/2=0,5; 3,4·0,5=1,7.

    2) 5,4=5 2/5=27/5; 2 1/3=7/3; 0,25=25/100=1/4;

    27/5 - 7/3 + 1/4 = (324-140+15) / 60=3 19/60.

    0,12=12/100=6/50.

    319/60 · 6/50=959/300=3 59/300.

    3) 7,6-4 3/4=7,6-4,75=3,85;

    3,85 : 1,9=3 17/20 / 19/10=77/20 ·10/19=2 1/38.