Решите уровнение у+2/7=1/3 х-1/6=7/9 у-3/8=5/32 у+2/5=1/2

+4
Ответы (1)
  1. 13 января, 12:14
    0
    1) y+2/7=1/3

    y=1/3-2/7

    y=7/21-6/21

    y=1/21

    2) x-1/6=7/9

    x=7/9+1/6

    x=14/18+3/18

    x=17/18

    3) y-3/8=5/32

    y=5/32+3/8

    y=5/32+12/32

    y=17/32

    4) y=1/2-2/5

    y=5/10-4/10

    y=1/10