Вычислить:√40√12-4⁴√75

+1
Ответы (1)
  1. 28 июля, 15:27
    0
    √40=√36+4=√36+√4=6+2=8

    √12-4=√4+4=√4+√4=2+2=4

    4√75=√75*4=√200=√100+√100=10+10=20