Log 5 (x-10) = 2+log5 2

+5
Ответы (2)
  1. 17 мая, 23:09
    0
    Log5 (X-10) = log5 (25) + log5 (2)

    x-10=25*2

    x-10=50

    x=60
  2. 18 мая, 00:38
    0
    Log5 (x-10) = log5 25+log5 2

    x-10=50

    x=60