1) 1/6+1/66; 2) 1/6+1/14+1/21; 3) 1/8+1/52+1/104; 4) 1/66+1/198

+5
Ответы (1)
  1. 14 декабря, 21:49
    0
    1) 11/66+1/66=12/66=2/11

    2) 7/42+3/42+2/42=12/42=6/21=2/7

    3) 13/104+2/104+1/104=16/104=2/13

    4) 3/198+1/198=4/198=2/99