4 - 2/3 * 2 - 1/4 + 1 3/5

+5
Ответы (1)
  1. 20 октября, 09:22
    0
    4 - 2/3*2-1/4+1 3/5=4-4/3-1/4 + 1 3/5=

    = 4 - 16/12 - 3/12 + 1 3/5 = 4-13/12-1 3/5 = 4 - 65/60 - 1 36/60=

    = 4 - 65/60 - 96/60 = 4 - 161/60 = 4 - 2 41/60 = 1 19/60