0,03x+0,9x+0,042=0,6

+5
Ответы (1)
  1. 28 июля, 00:15
    0
    0,03 х+0,9 х+0,042=0,6

    0,93 х+0,042=0,6

    0,93 х=0,6-0,042

    0,93 х=0,558

    х=0,558:0,93=55,8:93

    х=0,6