Калорийность 5 кг зеленои цибули така ж, как и 4 кг лимонов. Сколько килограмов лимонов за калорийнистю заминяють 10 кг зеленои цибули? записать условия

+5
Ответы (1)
  1. 21 августа, 20:02
    0
    5/4=10/х

    (4*10) / 5 = 8 кг

    ответ: 8 кг