Вычеслите 1-17/29; 4-7/19; 13-7 3/16; 15-12 16/17"

+3
Ответы (1)
  1. 12 июня, 14:16
    0
    1) 1-17/29 = 29/29 - 17/29 = (29 - 17) / 29 = 12/29

    2) 4-7/19 = 3 19 / 19 - 7/19 = (76-7) / 19 = 69/19 = 3 12/19

    3) 13-7 3/16 = 12 16 / 16 - 115/16 = (208 - 115) / 16 = 93 / 16 = 5 13/16

    4) 15-12 16/17 = 14 17/17 - 220/17 = 255/17 - 220/17 = (255-220) / 17 = 35/17 = 2 1/17