Вычисли (1/8+3/4) : 5=

(1/2+1/3) * 2

+2
Ответы (1)
  1. 29 июля, 01:47
    0
    (1/8+6/8) : 5 = (3/6+2/6) * 2=7/8:5=5/6*2=7/40=5/3=7/40=1 2/3