A) (-46-38) : (-3) + (-7*2) =

B) |-24+17| * (-2*3) + (-392) : (-7) =

+4
Ответы (1)
  1. 29 ноября, 08:43
    -1
    1) - 46-38=-84

    2) - 84:-3=28

    3) - 7*2=-14

    4) 28-14=14

    1) - 24+17=-17

    2) - 2*3=-6

    3) - 17*-6=106

    4) - 392:-7=56

    5) 106+56=162