Упростите (-0,7x + 0,6y) 5-3 (0,4y-1,5x)

+3
Ответы (1)
  1. 15 апреля, 06:07
    0
    (-0,7x + 0,6y) 5-3 (0,4y-1,5x) = - 3,5 х+3 у - (1,2 у-4,5 х) = - 3,5 х+3 у-1,2 у+4,5 х=х+1,8 у