3/4:5/6+2 целых1/2*2/3-1:1 целую1/9

+4
Ответы (1)
  1. 5 мая, 18:18
    0
    1) 3/4:5/6=3/4*6/5=18/20=9/10

    2) 2 1/2*2/3=5/2*2/3=10/6=1 2/6

    3) 1: 1 1/9=1:10/9=1*9/10=9/10

    4) 9/10+1 2/3-9/10=1 2/6