Сократить дробь (3x-5x^2 + 2) / (5x^2+2x)

+1
Ответы (1)
  1. 18 августа, 13:24
    0
    = - (5x^2-3x-2) / (5x^2+2x) = - (5x^2+2x-2x-3x-2) / (5x^2+2x) =

    = - ((5x^2+2x) - (5x+2)) / (5x^2+2x) = - (5x^2+2x) / (5x^2+2x) + (5x+2) / (5x^2+2x) =

    = (5x+2) / (5x^2+2x) - 1