Решите уравнение: 1) |3x+1|+2=8;

+4
Ответы (1)
  1. 20 июля, 05:19
    0
    3x+1>=0 3x+1+2=8 3x=5 x=5/3 3x+1<0 - 3x-1+2=8 - 3x=7 x=-7/3 По сути так