Вычислите 63/5-27/15+83/4-11/60

+2
Ответы (1)
  1. 30 мая, 18:44
    0
    63/5 - 27/15 + 83/4 - 11/60 =

    = 189/15 - 27/15 + 1245/60 - 11/60 =

    = 162/15 + 1234/60 =

    = 648/60 + 1234/60 =

    = 1882/60 = 31 11/30