Найдите значение суммы: 7/15 + (-2/5) =,; 5/8 + (-1/4) =; 5/16 + (-2/3) =

+1
Ответы (1)
  1. 11 октября, 20:54
    0
    7/15 + (-2/5) = 7/15-2/5=7/15-6/15=1/15

    5/8 + (-1/4) = 5/8-1/4=5/8-2/8=3/8

    5/16 + (-2/3) = 5/16-2/3 = (5*3) / (16*3) - (2*16) / (3*16) = 15/48-32/48 = (15-2) / 48=-17/48