65*42 + (4805-4789) * 84+78*40

+1
Ответы (1)
  1. 3 января, 07:35
    0
    1) 4805-4789=16

    2) 65*42=2730

    3) 16*84=1344

    4) 78*40=3120

    5) 2730+1344=4074

    6) 4074+3120=7194