61 * (3405-3308) + 103*12=

65*42 + (4805-4789) * 84+78*40=

8000-58*32+187 * (92*13-1192) =

+5
Ответы (2)
  1. 24 января, 22:57
    0
    1) 7.153

    2) 6.414

    3) 6.892
  2. 24 января, 23:27
    0
    1) 61 * (3.405 - 3.308) + 103 * 12 = 61 * 97 + 103 * 12 = 5.917 + 1.236 = 7.153

    2) 65 * 42 + (4.805 - 4.789) * 84 + 78 * 40 = 65 * 42 + 16 * 84 + 78 * 40 =

    = 2.730 + 1.344 + 2.340 = 6.414

    3) 8.000 - 58 * 32 + 187 * (92 * 13 - 1.192) = 8.000 - 58 * 32 + 187 * (1.196 - 1.192) = 8.000 - 1.856 + 187 * 4 = 6.144 + 748 = 6.892