6 (3 х+5y) + 7 х-5y при х+y=3

+4
Ответы (1)
  1. 8 марта, 02:54
    0
    6 (3 х+5 у) + 7 х-5 у = 18 х+30 у+7 х-5 у=25 х+25 у=25 (х+у)

    т. к. х+у=3 то 25 (х+у) = 25*3=75