А) 980081 + (341640-1263*209)

б) 400615 - (352203-2031*138)

+1
Ответы (1)
  1. 17 июня, 13:54
    0
    А) 980081 + (341640-1263*209) = 1057754; 1) 1263*209=263967; 2) 341640-263967=77673; 3) 980081+77673=1057754; б) 400615 - (352203-2031*138) = 328690; 1) 2031*138=280278; 2) 352203-280278=71925; 3) 400615-71925=328690;