Найдите корень уравнения 8 у-3 (2 у-3) = 7 у-2 (5+8)

+2
Ответы (1)
  1. 29 августа, 02:51
    0
    8 у - 6 у+9=7 у-10-16

    2 у-7 у=-26-9

    -5 у = - 35

    у=7