3 целых 3/4*2/5-3 целых6/25 * 5/27

+3
Ответы (1)
  1. 10 мая, 19:37
    0
    3 3/4 * 2/5 - 3 6/25 * 5/27=9/10

    1) 3 3/4 * 2/5 = 15/4 * 2/5 = (15*2) / (4*5) = 3/2

    2) 3 6/25 * 5/27 = 81/25 * 5/27 = (81*5) / (25*27) = 3/5

    3) 3/2-3/5=15/10-6/10=9/10