Решите 2:3/5+3/5:2+1 1/2:6+6:1 1/2

+4
Ответы (1)
  1. 17 января, 17:42
    0
    1) 2 : 3/5 = 10/3

    2) 3/5 : 2 = 3/10

    3) 1 1/2 : 6 = 3/2 : 6 = 3/12 = 1/4

    4) 6 : 1 1/2 = 6 : 3/2 = 12/3 = 4

    5) 10/3 + 3/10 + 1/4 + 4 = 3 1/3 + 4 + 1/4 + 3/10 = 7 10/30 + 9/30 + 1/4 = 7 19/30 + 1/4 = 7 38/60 + 15/60 = 7 53/60