Решить уравнение:

- (3,3x - 2,4) - (2,3x + 4,8) = 1,6x

+3
Ответы (2)
  1. 29 мая, 10:23
    0
    Попробуй лови хрош прил (3,3x - 2,4) - (2,3x + 4,8) = 1,6x - 3,3x - 2,4 - 2,3x - 4,8 = 1,6x
  2. 29 мая, 13:41
    0
    - (3,3x - 2,4) - (2,3x + 4,8) = 1,6x - 3,3x - 2,4 - 2,3x - 4,8 = 1,6x - 5,6x-7,2=1,6x - 5,6x-1,6x=7,2 - 7,2=7,2: (-7,2) x = - 1