А) - 2,8: (1,6-1,2) + 3,4

б) 1,7 * (-4) - 1,6*5

В) 0,8-1,5*1,4+2,3

г) (-1,9-0,3) : (-2,6+37)

Д) 3,6-2,3 * (-0,73-0,37)

+3
Ответы (1)
  1. 21 января, 15:59
    0
    А) - 2.8: (1.6-1.2) + 3.4=-2.8:0.4+3.4=-7+3.4=-4.4

    б) 1.7 * (-4) - 1.6*5=-6.8-8=-14.8