Вычеслить: (3/4-5/6) * 3 + (3/4+5/6) * 4

+2
Ответы (1)
  1. 12 июня, 00:37
    0
    1) 3/4-5/6=-1/12

    2) - 1/12*3=-3/12

    3) 3/4+5/6=19/12

    4) - 3/12*19/12=16/12=4/3