33 - a=90-70 тендеуин шеш

+3
Ответы (2)
  1. 17 декабря, 04:07
    0
    33-3=30!
  2. 17 декабря, 05:18
    0
    33-а=90-70

    а=33 - (90-70)

    а=33-20

    а=13

    33-13=90-70

    20=20