Тендеуди шеш

5 у+7 (3-у) = 3 (5-2 у) - 6

+5
Ответы (2)
  1. 24 августа, 03:40
    0
    5y+21-7y=15-6y-6

    -2y+6y=-21+15-6

    4y=-12

    y=-3
  2. 24 августа, 03:43
    0
    5 у+7 (3-у) = 3 (5-2 у) - 6

    5y+21-7y=15-6y-21

    5y-7y+6y=15-6-21

    4y = - 12

    y = - 12:4

    y = - 3

    Ответ: - 3