16-9 (целых) 1/2 у=3 у+21

+2
Ответы (1)
  1. 27 сентября, 22:27
    0
    16 - 9 1/2 у = 3 у + 21

    16 - 21 = 3 у + 9 1/2 у

    -5 = 12 1/2 у

    у = - 5 : 12 1/2 = - 5/1 : 25/2 = - 5/1 * 2/25 = - 2/5