16 у-у+5 у решите и упростите

У=23

+5
Ответы (2)
  1. 10 мая, 09:53
    0
    16 у - у + 5 у = 20 у

    При у = 23

    выражение 20 у = 20 * 23 = 460
  2. 10 мая, 11:00
    0
    16y-y+5y=15y+5y=20y

    Если y=20, то 20y=20*23=460