3 * (89,1-83,7:2,7) = ?

1250: (2106:9-29*8) - 37500:300=?

(5200*43-26-217:7*170) - (3150:63*5+13*160) = ?

+1
Ответы (1)
  1. 15 октября, 14:35
    0
    1

    1) 83,7:2,7=31

    2) 89,1-31=58,1

    3) 3*58,1=174,3

    2

    1) 2106:9=234

    2) 29*8=232

    3) 234-232=2

    4) 1250:2=625

    5) 37500:300=125

    6) 625-125=500

    3

    1) 5200*43=223600

    2) 217:7=31

    3) 31*170=5270

    4) 223600-26=223574

    5) 223574-5270=218304

    6) 3150:63=50

    7) 50*5=250

    8) 13*160=2080

    9) 250+2080=2330

    10) 218304-2330=215974