Упростите выражение:

7,5 у-4 у+5+6 у =

3,2 р - 2,5 р + 4+3 х=

6 с+6+6 с-с-2 х=

5,3 х+1,7 х-4 х=

0,5 с+0,8 с+8,3=

а+1,1+1,1 а-0,3 а=

+2
Ответы (1)
  1. 25 сентября, 16:52
    0
    7,5y-4y+5+6y=9,5y+5

    3,2p-2,5p+4+3x=0,7p+3x+4

    6c+c+6c-c-2x=12c-2x=2 (6c-x)

    5,3x+1,7x-4x=3x

    0,5c+0,8c+8,3=1,3c+8,3

    a+1,1+1,1a-0,3a=1,8a+1,1