2. Разложите на множители:

а) 25 х - х3 б) 2 х2 - 20 х + 50

+3
Ответы (1)
  1. 11 июня, 00:11
    0
    А) 25 х-х3=5*5*х-х*х*х=25-х2

    2 х2-20 х+50=2*х*х-5*2*2*х+5*5*2=2 х+5