Решите уравнения:

А) 2,5-6 х=9,5-9 х

Б) - 6 х+9 х=-9,5-2,5

В) - 5 у-11=-7 у+7

Г) - 5 у+7 у=7+11

+1
Ответы (1)
  1. 1 мая, 16:24
    0
    А) 2,5-6 Х=9,5-9 Х

    -6 Х+9 Х=9,5-2,5

    3 Х=7

    Х=7:3

    Б) - 6 Х+9 Х=-9,5-2,5

    3 Х=7

    Х=7:3

    В) - 5 У-11=-7 У+7

    -5 у+7 у=7+11

    2 У=18

    У=18:2

    У=9

    Г) - 5 у+7 у=7+11

    2 У=18

    У=18:2

    У=9