4) 0.78*18-44 4/25:b при b=48

+2
Ответы (1)
  1. 20 октября, 16:26
    0
    0,78 * 18 - 44 4/25 : 48 = 13,12

    1) 0,78 * 18 = 14,04

    2) 44 4/25 : 48 = 1104/25 : 48 = 1104/25 * 1/48 = 23/25=0,92

    3) 14,04 - 0,92 = 13,12