Разложите на множители: n^4-n^3-n+1

+5
Ответы (1)
  1. 17 мая, 01:13
    0
    N⁴-n³-n+1 = (n⁴-n³) - (n-1) = n³ (n-1) - (n-1) = (n-1) (n³-1) = (n-1) (n-1) (n²+n+1)