1) 1/4+3/10 2) 7/25+8/20 3) 4/5-1/2 4) 17/40-11/200 1) 1/4+0,7-1/5 2)

+1
Ответы (1)
  1. 9 июня, 03:23
    0
    1) 5/20+6/20=11/20

    2) 28/100+40/100=68/100=17/25

    3) 4/5-1/2=8/10-5/10=3/10

    4) 85/200-11/200=74/200=37/100

    5) 1/4+7/10-1/5=5/20+14/20-4/20=15/20=3/4