Решите 17,6*4,9-8,2*0,9 и (52,91:1,3-1,472:0,46) * 2,6+1,138

+3
Ответы (1)
  1. 4 июля, 14:59
    0
    17.8*4.9-8.2*0.9

    1) 17.8*4.9=87.22

    2) 8.2*0.9=7.38

    3) 87.22-7.38=79.84

    (52.91:1.3-1.472:0.46) * 2.6+1.138

    1) 52.91:1.3=40.7

    2) 1.472:0.46=3.2

    3) 40.7-3.2=37.5

    4) 37.5*2.6=97.5

    5) 97.5+1.138=98.638