Верны ли равенства:

а) (-5) * (4+12) = - 20+60

б) (-9) * (7-11) = - 63+99

в) (-7) * (-3-9) = 21+27

г) (-3) * (-10+5-8) = 30-15+24

+2
Ответы (1)
  1. 27 сентября, 19:23
    0
    А) (-5) * (4+12) = - 20+60

    -20-60=40

    -80=40

    Не верно

    Б) (-9) * (7-11) = - 63+99

    -63+99=-63+99

    36=36

    Верно

    В) (-7) * (-3-9) = 21+27

    21+63=48

    84=48

    не верно

    Г) (-3) * (-10+5-8) = 30-15+24

    30-15+24=30-15+24

    39=39

    Верно

    Достаточно объяснений?