Вычислите

1) 25,2:3 1/2 + (6-4 1/3) * 0,6;

2) (7-1 5/12) : 6,7 + (5,75-3 1/6) : 15,5.

+3
Ответы (1)
  1. 8 мая, 05:44
    0
    1) 25 2/10:7/2 + (6-13/3) * 6/10=252/10*2/7 + (18-13) / 3*3/5=36/5+5/3*3/5=7 1/5+1=

    8 1/5

    2) (7-17/12) : 6 7/10 + (5 75/100-19/6) : 15 5/10 = (84-17) / 12:67/10 + (575/100-19/6) : 155/10=67/12*10/67 + (23/4-19/6) : 31/2=5/6 + (69-38) / 12*2/31=5/6+31/12*2/31=

    5/6+1/6=6/6=1