Сравните дроби 1) 9/10 и 4/5. 2) 4/7 и2/3

Вычислите1) 4/7+2/5. 2) 7/12-5/9. 3) 2 3/4+3 2/5. 4) 3 4/9-2 1/6

+3
Ответы (1)
  1. 30 сентября, 22:02
    0
    1) 9/10=0,9. > 4/5=0.8

    2) 4/7=0,57< 2/3=0,66